Duchowa adopcja więźniów


Prośba o modlitwę i pomoc więźniom z Białołęki i Warszawy

        Jeśli chcielibyście pomóc więźniom znaleźć drogę do Chrystusa i zaświadczyć im o Jego Miłości, włączcie się w krucjatę modlitwy za nich.
Jeśli podarujecie im z serca swoje różańce lub chociażby jeden obrazek święty, a na odwrocie napiszecie do nich: "Będę się za ciebie modlić, a ty módl się za mnie" i podpiszecie tę prośbę swoim imieniem, to dary te wkrótce trafią do więźniów za pośrednictwem ich kapelanów.
Chrystus uczył: "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych - Mnieście uczynili - bo byłem w więzieniu, a modliliście się za Mnie".
Dary te można złożyć na stoliczku przy ołtarzu po prawej stronie, gdzie zostaną poświęcone.

 

Strzelce Opolskie 3.11. 03 r.

Szczęść Wam Boże !
Króluj nam Chryste !

        Na wstępie bardzo chciebyśmy pozdrowić Was wszytkich i jednocześnie podziękować za waszą troskę o nasze potrzeby. Bardzo dziękujemy za akcję "modlitwa za więźnia" również tym wszystkim którzy w tej akcji uczestniczą. Za nadsyłane różańce oraz wiele innych różnorodnych materiałów niezbędnych w ewangelizacji więźniów.
        Jeszcze raz za wszystko bardzo dziękujemy i obiecujemy zawsze pamiętać o Was w naszych modlitwach aby Bóg błogosławił Wam wszystkim, również w tym co robicie dla drugiego człowieka.
        Cieszymy się również z tego że jest taka możliwość spotkania z więźniami odbywającymi karę tutaj w Strzelcach Opolskich. Takie spotkanie jest jak najbardziej możliwe. Pragnął bym aby wasze spotkanie obejmowało dwa Zakłady Karne, które umiejscowione są w Strzelcach Opolskich. Odpowiadałyby nam następujące terminy: 20 i 21 listopada, wtedy można zorganizować spotkanie 20-tego w Zakładzie Karnym nr 2 a 21-go w Zakładzie Karnym nr 1. Ewentualnie 20-go listopada wtedy spotkanie w jednym i drugim Zakładzie Karnym w jednym dniu. Albo też w dniu 8-go grudnia, w którym to dniu przypada święto Maryjne i też spotkania w dwóch Zakładach Karnych, rano w Zakładzie Karnym nr 2, a po południu w Zakładzie Karnym nr 1. Ten dzień najlepiej by nam odpowiadał ale wybór należy do Was bo przecież też macie swoje plany. Jeśliby któryś z tych terminów wam odpowiadał to proszę o kontakt. Jeśli nie to spróbujemy w późniejszym terminie jednak bardzo pragniemy by do tego spotkania doszło niezależnie czy to w tym czy może tez w przyszłym roku.
        Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pamięć i za życzliwość, proszę mieć nas w swej życzliwej pamięci we wszystkim co robicie, niech Bóg błogosławi a Matka prowadzi na wszystkich Waszych drogach. Polecamy się jak zwykle Waszej modlitwie i obiecujemy też nigdy nie zapominać.

Szczęść Wam Boże
 z upoważnienia ks. Józefa Krawca
 "kościelny" Henryk Naumiak

 

Szanowny Panie Janie

        Na wstępie mojego listu przesyłam serdeczne pozdrowienia oraz moc Bożego Błogosławieństwa. Piszę ten list z więzienia, z podziękowaniami za to co szanowny Pan przesyła nam do kaplicy więziennej. Nasze Bractwo Więzienne jest jest niezmiernie wdzięczne. Naszym jedynym podziękowaniem może być tylko modlitwa różańcowa do Maryi. Jeszcze raz dziękuję, życząc Bożych Łask. Niech Bóg Cię błogosławi.

Z darem modlitwy
Ryszard, nawrócony więzień

 

Nowy Wiśnicz 2003-04-07

Pan Jan Tul
Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów
ul. Ks. D. Markiewicza 3
01-493 Warszawa

       Administracja Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu serdecznie dziękuje Panu za ofiarowanie naszej bibliotece książek wg załączonego wykazu.
       Książki te powiększą nasz księgozbiór i zapewne sprawią osadzonym w naszej jednostce wiele radości jak i przyczynią się zapewne do poszerzenia ich horyzontów myślowych.

Z poważaniem
Z-ca Dyrektora Zakładu Karnego
mjr mgr Grzegorz Koziara

powrót