Obraz Jezusa Miłosierniego


         Słynący łaskami Obraz Miłosierdzia Bożego, namalowany przez Lesława Ojaka, poświęcony przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas mszy św. na Błoniach Krakowskich 18 sierpnia 2002 roku, znajduje się w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele parafialnym Matki Bożej Królowej Aniołów, prowadzonym przez księży michalitów w Warszawie na Bemowie. Prezes Fundacji Tulliano pełnił w tej parafii przez okres 8-lat  funkcję organisty.

         Tutaj, przed tym obrazem i przed reliktami św. Faustyny, w każdą trzecią niedzielę miesiąca o 15.00, w godzinę Miłosierdzia Bożego odprawiana jest  szczególna msza św. podczas której wierni dziękują za otrzymane łaski wyproszone przed tym obrazem i zanoszą błagania do Miłosiernego Chrystusa.
        Przed tym obrazem w dniach 7 – 15 X 2003 w godzinach od 9.00 do 21.00 gromadzili się wierni, aby trwać na wielkiej, wspólnej modlitwie różańcowej w intencji Ojca Świętego, wpisanej w tydzień obchodów 25 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II.
         Był to, jak określił w swojej homilii ks. Karol Dąbrowski (ówczesny proboszcz parafii) podczas mszy św. kończącej tę wielką modlitwę  „czas swoistego działania Chrystusa”.

     

           Przed tym obrazem wg słów ks. Karola „... najpierw człowiek uświadomił sobie swoją miłość do Chrystusa, a potem dobroć Chrystusa i dlatego tu przychodzi, klęka i prosi a Jezus odpowiada, bo jest wierny słowom, które przekazał św. Faustynie: „przez obraz ten udzielę wiele łask”.”

           Tu jak mówił ks. Karol „tryska obfitość łask ze źródła miłosierdzia ..., bo sam Jezus tego zapragnął, kiedy polecił św. Faustynie, aby taki obraz został namalowany i rozsławiony po całym świecie ... i sam Jezus odpowiada na prośby przedstawione przed tym obrazem”, o czym świadczą wpisy z intencjami dziękczynnymi i błagalnymi w księgach wyłożonych przed ołtarzem w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

            Serdecznie zapraszamy na tą mszę św. rodziny więźniów objętych modlitewną adopcją duchową, aby przed tym obrazem wspólnie z czcicielami Jezusa Miłosiernego wypraszać łaski dla swych bliskich. 

powrót